Захворювання може протікати з різним ступенем тяжкості, з розвитком ускладнень або без них, мати тенденцію до рецидивів і т.д. «Сценарій» залежить від безлічі факторів, у тому числі від грамотності тактики лікаря, відповідальності пацієнта, своєчасності звернення, умов лікування та життя хворого, стану його імунної системи і наявності супутньої патології, віку, і т.д.
Були часи, коли діагноз ГРЗ вважався фактично синонімом грипу. Але сучасні діагностичні можливості привели до абсолютно чітким висновків: більшість гострих вірусних інфекцій провокує якраз не вірус грипу, а ряд інших збудників. До них відносяться віруси парагрипу, коронавіруси, респіраторно-синцитіальні віруси та ін. Грип же складає всього від 8 до 12% всіх випадків ГРЗ .
Душевна страховка - це психотехніка, спрямована на запобігання сильних негативних переживань від втрат. Одним з її моментів являється етап, коли ми прощаємося з чимось або кимось для нас значущим, представляємо себе в ситуації, коли цього більше немає, і вже ніколи не буде.
ЦЕЙ ВІРУС МАСКУЄТЬСЯ ПІД ХАРЧОВЕ ОТРУЄННЯ ТА ПОЛЮБЛЯЄ… МОЛОКОПРОДУКТИ
У народі цю хворобу часто називають «шлунковим грипом» , бо починається вона як розлад шлунку.Та вже невдовзі приєднуються респіраторні симптоми – тече з носа, болить горло…
Паліативна допомога дітям – розділ особливий і в нашій країні практично відсутній. До недавнього часу така допомога надавалася лише в Києві і з недавнього часу в Івано-Франківську. Відтепер перші кроки в цьому напрямку робить і Луганщина.
Інсульт – одне з
найпоширеніших захворювань, яке призводить до інвалідності. Людина яка
перенесла його нерідко втрачає можливість розмовляти, рухатись, обслуговувати
себе в побуті. Про те цей діагноз не вирок. Втрачені функції можуть бути
відновлені, але успіх в основному залежить від наполегливості самого хворого та
його рідних.
Вашій увазі буклет , люб'язно наданий хоспісу Міжнародним фондом "Відродження" в якому у стислій, лаконічній та наочній формі висвітлені основні принципи знеболення в паліативній медицині , контроль деяких симптомів та менеджмент нейропатичного болю.
В останню неділю травня у світі традиційно відзначають Міжнародний день розсіяного склерозу (РС). Ця стаття висвітлює питання лікування розсіяного склерозу на сучасному етапі та досвід лікування хворих на розсіяний склероз у Рівненській області.
В ослаблених хворобою пацієнтів, які тривалий час перебувають у ліжку, за умов недотримання заходів догляду, можуть утворюватися належні.
Належні (decubitus) – це змертвіння шкіри підшкірно-жирової клітковини й інших тканин, яке розвивається внаслідок порушення місцевого кровопостачання та іннервації.Зазвичай належні утворюються у місцях, які при тривалому перебуванні в ліжку зазнають постійного тиску.
Серед проблем, що постають в Україні у зв’язку зі створенням та
впровадженням системи паліативної допомоги, ключове місце займають
проблеми світоглядно-ціннісного та духовного характеру, які стосуються
осмислення паліативної допомоги як такої, її місця та ролі в сучасній
медицині та в суспільстві в цілому, змісту та конкретних форм
організації паліативної допомоги, а також ставлення суспільства до
невиліковних умираючих хворих.