Одного разу Шекспір сказав: «усе життя — театр, а люди в ньому актори».
Дійсно, як часто ми можемо бути самими собою? Нам постійно доводиться ховатися під маскою, яку намалювало нам суспільство. Багато соромляться висловити свою думку або висловити своє власне Я.
Ця притча розповість про те, як не соромитися самого себе і своїх особливостей.
Небездоганний горщик
В одного чоловіка були два великі горщики, з якими він ходив за водою. Вони висіли на кінцях жердини, яку він носив на плечах.
Кожен ранок чоловік таким чином носив воду. В одному з горщиків була тріщина, тоді як другий горщик був бездоганний і завжди доставляв повну порцію води наприкінці довгого шляху від джерела до будинку, де чоловік жив зі своєю літньою і хворою матір’ю. Тріснутий горщик доносив лише половину.
Протягом двох років це тривало щодня: чоловік доставляв тільки півтора горщики води.
Звичайно, бездоганний горщик гордився своїми досягненнями. А бідний тріснутий горщик страшенно соромився своєї недосконалості і був дуже нещасний, оскільки був здатний зробити тільки половину того, на що був призначений.
Після того, як він два роки відчував гіркоту від своєї неспроможності, якось не втримавшись, заговорив з переносником води біля джерела:
– Я соромлюся себе і хочу вибачитися перед тобою.
– Чому? Чого ти соромишся?
– Протягом цих двох років я був здатний донести тільки половину моєї ноші, бо ця тріщина в моєму боці призводить до того, що вода просочується протягом усього шляху назад до твого будинку, немало засмучуючи тебе і твою літню матір. Ти робив цю роботу і через мої недоліки не отримував повний результат своїх зусиль, – пригнічено сказав горщик.
Переносник води відчув жалість до старого тріснутого горщика і, будучи жалісливим, сказав:
– Оскільки ми повертаємося додому, я хочу, щоб ти звернув увагу на гарні квіти по дорозі до нього.
Дійсно, коли вони піднялися на пагорб, тріснутий горщик звернув увагу на чудові квіти на одній стороні шляху, і це трохи заспокоїло його. Але наприкінці дороги він знову відчув себе погано, бо просочилася половина його води, і тому він знову вибачився у водоноса за свою неспроможність.
Тут водонос відповів:
– Ти помітив, що квіти росли тільки на твоїй стороні шляху, але не на стороні другого горщика? Річ у тому, що я завжди знав про твій недолік, і скористався ним з користю для себе.
Я посадив насіння квітів на твоїй стороні і щодня, коли ми йшли назад від джерела, ти поливав їх.
Протягом двох років я міг брати ці красиві квіти і ставити їх моїй хворій улюбленої матері на стіл, міг приносити в наш дім частинки радості і щастя, що так їй необхідні.
У кожного є свої недоліки, але якщо придивитися, то можна знайти в них гідність. Так давайте ж відкинемо всі маски в сторону і не будемо соромитися свого істинного Я.
На головну сторінку
Назад до розділу