Відповідно до покладених завдань хоспіс виконує наступні функції:
Взаємодіє з лікувально-профілактичними закладами, які направляють хворих на госпіталізацію, а також установами соціального забезпечення.
Забезпечує призначення та здійснення відповідних програм обстеження, паліативного та симптоматичного лікування хворих з урахуванням їх віку, діагнозу, тяжкості стану та у відповідності з стандартами надання медичної допомоги.
Надає допомогу хворим, яка залежно від потреб пацієнта та його родини, може здійснюватися у вигляді цілодобового перебування в стаціонарі, в тому числі забезпечує:
- проведення регулярних лікарських оглядів госпіталізованих хворих з періодичністю, що визначається станом хворих ;
- паліативну та симптоматичну медичну допомогу;
- підбір та проведення необхідної знеболювальної терапії;
- соціальну та психотерапевтичну допомогу хворому, його близьким та членам родини;
- своєчасне надання екстреної та невідкладної медичної допомоги хворим в разі виникнення невідкладних станів зі здійсненням при потребі переведення хворих в стаціонар ЦРЛ;
- раціональне харчування (в тому числі дієтичне) у відповідності до рекомендацій лікаря та з урахуванням бажання хворого;
- проведення, в разі потреби, консультативних оглядів госпіталізованих хворих із залученням лікарів-консультантів відповідних спеціалізованих закладів;
- допомогу у забезпеченні правового консультування пацієнтів та членів їх родини.
Вивчає та забезпечує впровадження в практику сучасних методів паліативного та симптоматичного лікування, догляду за тяжкохворими та хворими у термінальній стадії.
Здійснює організаційно-методичну роботу з первинної підготовки кадрів (лікарів, середніх медичних співробітників, молодшого медичного персоналу, волонтерів та навчання родичів навичкам догляду за хворими) та забезпечує надання консультативної допомоги іншим медичним закладам та медичним працівникам з питань організації паліативної допомоги хворим.
Забезпечує постійний моніторинг ефективності надання медико-соціальної допомоги хворим та організації діяльності хоспісу як складової частини спеціалізованої допомоги населенню. Розробляє рекомендації по удосконаленню організації паліативної, в т.ч. хоспісної допомоги хворим у регіоні.
Співпрацює з установами соціального захисту, іншими медичними та немедичними закладами, громадськими, релігійними організаціями з питань надання медико-соціальної допомоги.
Співпрацює з іншими хоспісними службами, лікарнями для невиліковних хворих, закладами медико-соціальної опіки, в т.ч. зарубіжними, з питань виконання своїх функцій.
Забезпечує організацію соціальної реабілітації членів родини (насамперед дітей) після втрати ними близької людини.
Створює умови для проведення навчальної, виробничої, переддипломної практики студентів коледжу з метою підвищення професійної компетенції щодо догляду за людьми специфічних категорій: за людьми похилого віку, різнопрофільними хворими, за хворими, які потребують паліативної допомоги.
Веде і передає необхідні обліково -звітні документи та аналіз діяльності хоспісу в установленому порядку.
Проводить апробацію та практичне впровадження теорії і практики сестринського догляду, розробка стандартів сестринського догляду.
Співпраця з провідними фахівцями інституту хоспісної терапії з метою дослідження методології та моделей медсестринського догляду.
Активізація роботи волонтерського руху з числа студентів коледжу, використовуючи можливості хоспісу, як клінічної та навчальної бази.