Метою тренінгу було: формування життєвих пріоритетів та норм етичної поведінки на основі домінування моральних якостей, властивих жінці; сприяння підвищенню самооцінки; засвоєння навичок толерантного спілкування, спільного вирішення проблем; підвищення загальної культури учасниць.
Скільки ролей доводиться грати жінці у складному сценарії Долі!
Чи завжди вона почувається щасливою?
Яка запорука жіночого щастя?
У чому полягає призначення сучасної жінки?
Як навчитися поєднувати «сильну жінку» і «тендітну леді».
На ці та інші запитання учасники намагалися знайти відповідь протягом тренінгу.
Спробуймо на кілька хвилин зазирнути в минуле й простежити, як упродовж століть змінювалась роль жінки в суспільстві.
На ранньому етапі розвитку людського суспільства роль жінки була керівною. Згадайте історію про матріархат: саме жінка берегла домашнє вогнище, шила одяг, була на чолі сім’ї та роду. Мабуть, із тієї далекої епохи матріархату й пішло уявлення про головний обов’язок жінки – бути берегинею домашнього вогнища.
Середні віки увійшли в іcтoрію як жахлива епоха інквізиції. Македонський собор 1585 року обговорював питання: «Чи можна жінку вважати людиною? Сотнi жінок, звинувачували у чаклунстві та змові з дияволом, були спалені на вогнищах. Але водночас з’являється лицарство.
Жіночний ідеал набуває нового тлумачення (до наших часів актуальною є метафора «лицарський», яка означає поважне та шанобливе ставлення до жінки). У ХІХ ст. ідеал жінки – романтична, ніжна, вишукана особа, яку треба оберігати. Але поряд з цим ідеалом поширене явище емансипації (бажання рівних прав чоловіків та жінок), яке у ХХ ст. часто набуває крайніх форм. Що стосується жінки, то явище емансипації призвело до того, що жінки почали втрачати жіночі риси.
Сучасні дівчата і жінки часто поводяться надто розкуто, переймаючи чоловічу манеру поведінки.
Довгий час навіть існувала мода на стиль агресивної «жінки-вамп».
Але зараз модний здоровий спосіб життя та жіночність. І, звичайно, завжди цінується гармонійне поєднання трьох складових: зовнішність, інтелект, характер. Виконавши різні вправи , застосувавши цікаві проективні методики учасниці побачили наскільки у них гармонійно поєднані ці складові, що потрібно міняти , а над чим тільки трішки попрацювати , а що задовольняє їх . Чудовий настрій , тепла атмосфера панувала протягом тренінгу.
Пропоную вашій увазі притчу про жінку .
Маленький хлопчик запитав маму: "Чому ти плачеш?" - Тому, що я жінка! -
Я не розумію! Мама обійняла його і сказала "Ти не зрозумієш цього ніколи".
Тоді хлопчик запитав у батька: "Чому мама іноді плаче без причини?" "Усі жінки іноді плачуть без причини", - відповів батько.
Згодом хлопчик виріс, але не припиняв дивуватись: "Чому жінки плачуть?"
Нарешті він запитав у Бога...
І Бог відповів:
"Задумавши жінку,
Я хотів, щоб вона була досконалою.
Я дав їй плечі, такі сильні, щоб тримала цілий світ, і такі ніжні, щоб підтримувала дитячу голівку.
Я дав їй дух, настільки сильний, щоб стерпіти будь-який біль.
Я дав їй волю, настільки сильну, що вона йде вперед, коли інші падають. Вона піклується про хворих і втомлених не скаржачись.
Я дав їй доброту - любити дітей за будь-яких обставин, навіть якщо вони кривдять її.
Я зробив її з ребра чоловіка, щоб вона захищала його серце.
Я дав їй мудрість зрозуміти, що хороший чоловік ніколи не завдасть їй болю навмисно, але іноді випробовуватиме її силу й рішучість стати поряд з ним без вагань.
І нарешті, Я дав їй сльози. І дав право проливати їх, де і коли вона забажає.
І тобі, сину Мій, треба зрозуміти, що краса жінки не в її одязі, зачісці чи манікюрі. Краса жінки в очах, які відчиняють двері до її серця, де живе любов".
ЗАПАМ'ЯТАЙ, ЯКЩО ТИ ЧОЛОВІК...
Будь обережним - не дай жінці заплакати, тому що Господь рахує її сльози... Жінка створена з ребра чоловіка, не з ноги, щоб бути приниженою, не з голови, щоб перевершувати, а з боку, щоб бути поруч із тобою, і бути рівною тобі. І з-під руки, щоб бути захищеною тобою. І зі сторони серця, щоб бути коханою... Дорогі жінки я хочу побажати вам завжди бути мудрими й терплячими, природними та відвертими. А ще ми з вами добре усвідомлюємо величезну відповідальність, яку несе в собі кожна жінка. Відповідальність за власне щастя і щастя свого оточення. Тож намагайтеся бути завжди оптимістичними і вміти нести це щастя .
На світлинах моменти з тренінгу :
Психолог закладу Г.Бірук
Повернутися назад
Повернутися назад