Дубенський хоспіс
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього : 1
Гостей: 1
Користувачів 0

     Психологічне розвантаження персоналу

 

Ще зовсім недавно найбільш важливою складовою було фізичне навантаження , але в поточний час найбільш сильно людина піддається психологічному навантаженню: як дома так і на роботі .

Стверджують , що позитивні емоції дозволять значно знизити ризики буквально всіх психологічних проблем. Кожна маленька радість відсуває вас від інфаркту та інсульту. Важливу роль відіграє спілкування з ближніми людьми, коли маєте можливість поділитися своїми турботами та біллю з люблячими людьми, які вас вислухають та зрозуміють .

Своєчасний відпочинок і релаксація так само вкрай позитивно впливають на стан вашого організму (нервову систему зокрема). Необхідно відзначити, що такі розвантаження мають бути регулярними . Легенда про накопичення декількох відпусток і потім тривалому відпочинку так і залишається легендою — користі від такого підходу немає. Набагато краще кожен рік (або навіть кілька разів на рік) давати собі повноцінний відпочинок. Дуже ефективний варіант з двома двотижневими відпустками (за принципом зарубіжних систем).

А зараз , декілька простих вправ для зняття психологічного навантаження. За допомогою психологічного впливу на свій організм можна відновити емоційну нестабільність. Для цього необхідно систематично виконувати релаксаційні вправи, бажано в першій половині дня. Вправи дозволяють вже через кілька днів відчути зміни в організмі: придбання впевненості в собі, прилив сил, збільшення життєвого тонусу і настрою.

 

 

Вправа №1- «Проблема» – для зняття емоційного психологічного стану слід з'ясувати проблему, яка вплинула на його появу. Після усунення або притуплення подразника необхідно виконати дії, що допомагають досягти внутрішнього спокою: слід прийняти зручне положення, розслабитися і представити свою проблему зі сторони. Ефективним способом в даній ситуації є порівняння наболілої проблеми з більш глобальними катастрофами світового масштабу, що дозволить її мінімізувати;

 

Вправа №2- «Внутрішній вогник» – необхідно 5 хвилин для зняття стресу даним способом. Для цієї вправи використовується методика візуалізації, спрямована на представлення світлого променя, що з'являється у верхній частині голови і повільно рухається зверху вниз, освітлюючи обличчя, руки, плечі приємним теплим сяйвом. Представляти слід не тільки світло, а й його благотворний вплив: зникнення зморшок, згасання напруги, зарядка внутрішньою силою;

 

Вправа №3- «Настрій» – допомагає впоратися зі стресами після сварок впродовж 15 хвилин. Для виконання необхідні олівці або фломастери, за допомогою яких необхідно викласти свій стан на папері, вибираючи відповідні кольори і зображення. Після малюнка можна виразити емоції словами, написавши їх на зворотному боці аркуша. Закінчивши виражати свій настрій, «шедевр» слід порвати, позбувшись від негативних емоцій.).

 

Хорошого настрою , наснаги та сил !

 

 

Повернутися назад до розділу

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Друзі сайту