У другу суботу жовтня відзначається Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги.
Організатором Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги є Світовий Альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі. Щороку в Україні від невиліковних захворювань вмирає півмільйона людей. 85 % хворих помирають наодинці, страждаючи від болю та депресії, відсутності належного догляду, інших симптомів хвороби, йдуть на той світ удома. Люди з невиліковними захворюваннями – є однією з найуразливіших категорій, які більше за всіх вимагають уваги та окремого підходу. Дуже часто невиліковно хворі потрапляють під дію стигми з боку суспільства – позбавлення права жити так як живуть здорові люди, наскільки це можливо. У Лісабонській декларації проголошено, що кожен має право на гідну смерть. Питання надання соціальної, емоційної, духовної та психологічної підтримки, а також медичної допомоги паліативним пацієнтам (невиліковно хворим людям) , щороку набувають актуальності та гостроти.
У статі від-ображено проблеми рідних , які виникають коли поставлено невиліковний діагноз комусь із членів сім’ ї . Як ми можемо допомогти самому хворому. Як зробити усе можливе, аби перед смертю хворий відчував, що його люблять. І коли ви будете згадувати про втрату близької людини, вас не мучитиме сумління і не виникатимуть гіркі почуття провини .
У відділенні паліативної медицини (хоспіс) ВКНЗ « Дубенський медичний коледж » був проведений тренінг на тему - «Гармонія з почуттями. Формування емоційної стабільності».
Мета:
гармонізувати внутрішній світ учасників
розвинути позитивне мислення
навчитися приймати рішення
надати необхідні психологічні знання учасникам тренінгу
Незважаючи на проголошеніКонституцією України принципи та міжнародні зобов’язання держави — право кожної людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я — система охорони здоров’я України не забезпечує рівного безкоштовного доступу населення до якісних медичних послуг.Виходячи з цього , за сприяннямізнародного фонду «ВІДРОДЖЕННЯ»ГО «Інститут правових досліджень та стратегій»створив доповідь «Права людини в охороні здоров’я» -2011.
Станом на 1/06/2012 сучасна
нормативно-правова база паліативної допомоги в Україні регламентується такими
документами, як Конституція України, Закони України, Постанови КМ України,
Накази МОЗ України , що пропонуються Вашій увазі :