За даними з офіційного порталу МОЗ України, фінансування на зарплати медпрацівників, у тому числі середнього та молодшого медперсоналу.
«Вартість роботи усіх медичних працівників, які беруть участь у наданні медичної послуги, буде закладена в тариф надання спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної послуги. НСЗУ сплачує кошти за надані послуги напряму медичному закладу, а той, у свою чергу, оплачує з цих грошей роботу медичних працівників — медичних сестер, фельдшерів тощо», — йдеться в поясненнях до медичної реформи на офіційному сайті відомства.
Необхідно відокремити медичних сестер, які працюють з лікарями первинної ланки – сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Вони мають отримати збільшену заробітну плату за рахунок підписаних їх колегою декларацій з пацієнтами, після затвердження керівництвом медичного закладу нової тарифної сітки та підписання нового трудового договору між персоналом та закладом.
Цікаво, що за попередніми повідомленнями МОЗ України, медсестри, які працюють з приватним сімейним лікарем, в разі підписання максимальної кількості декларацій з пацієнтами, мали б отримувати 10-13 тисяч гривень.
Поки ж за останнім повідомленнями відомства про результати медреформи на "первинці", збільшену зарплату в деяких регіонах України отримали тільки лікарі "первинки" – до 17 800 гривень.
Зарплата лікарів вторинної ланки нарешті стала відома. МОЗ офіційно повідомив, що вона становитиме 250% від середньої зарплати в Україні.
Так, згідно офіційно опублікованій інформації на сайті МОЗу, згідно із законопроектом №6327 у тариф закладається оплата праці медичних працівників не менша за 250 відсотків середньої заробітної плати в Україні за липень року, що передує року, в якому будуть застосовуватися тариф.
У випадку, якщо б законопроект вже був прийнятий та реформа вже б зачепила вторинну ланку, то на сьогодні середня зарплата лікаря-спеціаліста дорівнювала б 15 400 гривень без оподаткування.
Окремо треба підкреслити, що ця сума знаходиться на тому ж рівні, на яку претендують за реформою сімейні лікарі після всіх оподаткувань, а також виплати коштів за роботу медсестер, оренду, тощо. При цьому, МОЗ обіцяє забезпечити дохід на місяць сімейним лікарям в середньому 53 тисячі гривень.
Також зміниться взагалі система нарахування зарплат лікарям. Після автономізації медичних закладів, взагалі перестануть в медичній системі використовуватись тарифні сітки. Формування ринку зарплат буде вільним в Україні, а процес працевлаштування для медичних працівників буде максимально наближеним до випадків працевлаштування в приватних клініках. Індивідуальні умови, зарплати та інше.
Згідно плану реформ, зміни на вторинній ланці почнуться не раніше 2019 року.
Джерело
|