Після початку медреформи лікарні не закриють. Їх перепрофілюють в інші установи, - У. Супрун
Лікарні в Україні після початку медреформи не закриватимуть. Їх будуть перепрофільовані у інші заклади: хоспіси, реабілітаційні центри.
Про це в ефірі 1+1 заявила виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
За її словами, покращення стану лікарень в Україні почнеться після медичної реформи. По всій країну створять госпітальні округи, де на регіональному рівні вдосконалюватимуть мережу лікарень. "Це вибір лікарень, які будуть центральними, і будемо вкладати туди інвестиції, щоб вони були в кращому стані", - повідомила Супрун.
"Друга зміна полягає в тому, як ми будемо оплачувати медичну допомогу. Коли ми сплачуватимемо за послуги, тоді сама лікарня, яка не буде комерційним підприємством, зможе вкладати кошти в себе. Гроші, які залишаються після зарплати і закупівлі ліків. Тоді вони зможуть покращитися. Місцева влада зможе інвестувати в лікарню, тому що тоді вони не оплачуватимуть комуналку тощо", - сказала Супрун.
Вона додала, що гроші передбачено і через прорахунок у послугах. "Як я говорила, на лікарів буде 250% середньої зарплати. Також буде закладено в послугах, щоб вони залишилися в інвестиціях на лікарню. Чи то на ремонт, чи то на апаратуру", - констатувала вона.
Близько 3 млрд грн. - саме стільки перераховують щорічно українці у вигляді податків на утримання медичної галузі. Медична реформа передбачає, що жодну копійку не витратять марно. Для цього всю вітчизняну медицину розділять на госпітальні округи. У кожному такому окрузі буде щонайменше одна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування першого або другого рівня. Медустанова першого рівня надаватиме хірургічну і реанімаційну допомогу. Доліковувати пацієнтів і надавати планову медичну допомогу будуть у лікарнях другого рівня.
У зв'язку з реформою, кожну область поділять на 3-5 госпітальних округів. Центром стане місто, з населенням не менше 40 тисяч. Дорога до нього має бути не більш ніж 60 кілометрів або годину поїздки. А управляти госпітальним округом будуть госпітальні ради. До їхнього складу увійдуть представники місцевих громад, медичних установ, обласних адміністрацій і Міністерства охорони здоров'я.
Повністю безкоштовним буде "зелений" пакет послуг - невідкладна, первинна і допомога в останні дні життя. Також безкоштовними будуть пологи, лікування дітей до 14 років. У рамках "синього" пакета за послугу доведеться частково доплачувати з власної кишені. Скільки саме - поки невідомо. Так само, як і які послуги увійдуть у цей пакет. А ось повністю заплатити доведеться за естетичну медицину, дорослу стоматологію (крім невідкладної допомоги) і звернення без направлення.
Зміняться і механізми лікування. По-перше, сімейний лікар буде в кожному населеному пункті. Усі медики лікуватимуть за європейськими протоколами, які регулюють методи лікування і ліки, які виписує лікар. Та й зарплата працівників галузі зміниться. Після реформи медик отримуватиме не ставку, а виплату за кожного вилікуваного пацієнта.
Джерело
|