Дубенський хоспіс
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього : 1
Гостей: 1
Користувачів 0

14:11
Доступ до таблетованого морфіну поліпшить якість надання допомоги наприкінці життя
(Нью-Йорк, 14 лютого 2013 року) – Реєстрація таблетованого морфіну в Україні, сильнодіючого знеболювального засобу, що найчастіше застосовується для лікування хронічного болю у пацієнтів з раком, - це найважливіший крок для поліпшення якості надання допомоги пацієнтам наприкінці життя, повідомляє Human Rights Watch.

Реєстрація таблетованого морфіну від 1 лютого 2013 року (Наказ МОЗ України №77) дозволяє підприємству "Інтерхім”, розташованому в Одесі, виробляти таблетки морфіну (5 мг та 10 мг). Вже в березні 2013 року ліки надійдуть до медичних закладів та аптек.

"Це чудова новина для пацієнтів, які хворіють на онкологічні захворювання в Україні”, каже Дідерік Ломан, головний дослідник з питань громадського здоров’я Human Rights Watch. "Таким чином тисячі українських пацієнтів, які живуть та помирають зі страшним болем, нарешті отримують адекватне знеболення."

Всесвітня організація охорони здоров’я іще в 1977 році визначила таблетований морфін як один з основних лікарських засобів для лікування болю в онкології.

До цього часу в системі охорони здоров’я країни доступна лише ін’єкційна форма морфіну. Виробник ін’єкційної форми морфіну фактично є монополістом на українському ринку. Хоча на ринку є знеболювальні пластирі, але пацієнти мають платити за них самостійно, а ціна для більшості є занадто великою.

В травні 2011 року Human Rights Watch оприлюднив звіт "Неконтрольований біль. Зобов’язання України забезпечити надання паліативної допомоги згідно з принципами доказової медицини”: http://www.hrw.org/reports/2011/05/12-1, в якому зазначено: щорічно в Україні тисячі пацієнтів з раком помирають в страшних муках через неможливість отримання якісної паліативної допомоги. Human Rights Watch також виявив, що деякі пацієнти розглядають можливість скоєння, або ж вже мали невдалу спробу суїциду, через нестерпний біль.

В той же час, Всесвітня організація охорони здоров’я наголошує, що за допомогою існуючих медичних засобів можна контролювати майже всі типи болю у пацієнтів з раком. У звіті зазначалося, що відсутність  морфіну у таблетках в Україні – це головна перепона для забезпечення належної допомоги наприкінці життя; було рекомендовано зареєструвати таблетований морфін та поширити його у закладах охорони здоров’я.

"Нарешті  морфін в таблетках  стане доступним в Україні; уряду необхідно буде переконатися, що лікарі мають достатньо знань для призначення цього препарату, а в бюджетах утримання державних медичних закладів - закладено кошти на його закупівлю”, каже Ломан.

Суворе законодавство щодо обігу наркотичних речовин та застарілі навчальні програми для медичних працівників були визначені як основні перепони надання паліативної допомоги. Human Rights Watch наголошує, що зміна нормативних документів та реорганізація навчання має стати частиною державної політики щодо розвитку паліативної допомоги.

Державна служба з контролю за наркотиками створила робочу групу з удосконалення нормативно-правової бази щодо обігу контрольованих речовин в медичній сфері; нове законодавство допоможе подолати чимало бар’єрів, які існують на сьогодні при використанні сильнодіючих знеболюючих засобів, зокрема морфіну. До Кабінету міністрів, що був затверджений 24 грудня 2012 року, було передано проект Постанови щодо правил обігу наркотичних речовин в медичній сфері.

"Затвердження проекту Постанови Кабінету Міністрів щодо правил обігу наркотичних речовин в медичній сфері стане новим важливим кроком", - каже Дідерік Ломан. "Це буде означати, що держава виконає свої зобов’язання щодо недопущення невиправданих страждань пацієнтів від сильного болю”.

 Для отримання додаткової інформації, звертайтеся:
У Нью-Йорку до Дідеріка Ломана (ангілйською, голандською, російською мовами): +1-646-645-4902 (мобільний); або lohmand@hrw.оrg


Переглядів: 972 | Додав: Admin | Теги: морфій, контроль, біль, наркотик, морфін, Ломан, Кабінет міністрів, обезболення | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Лютий 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Архів записів
Друзі сайту