Дубенський хоспіс
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього : 1
Гостей: 1
Користувачів 0

13:57
Новини паліативної медицини

 

 

Вийшов черговий випуск міжнародного журналу «Реабілітація та паліативна медицина »  № 1(3) 2016.  В даному номері було висвітлено новини паліативної та хоспісної  допомоги , ряд актуальних проблем та питань , а саме :

  •  Організація паліативної та  хоспісної допомоги в Україні

  • Система підготовки та перепідготовки кадрів

  • Паліативна  та хоспісна  допомога в педіатрії

  • Паліативна  та хоспісна  допомога в онкології

  • Паліативна  та хоспісна  допомога в психіатрії та неврології

  • Паліативна  та хоспісна  допомога при інфекційних захворювання

  • Філософські засади розвитку паліативної допомоги

  • Практичний досвід надання паліативної та хоспісної допомоги на прикладі роботи першого денного хоспісу в Україні

  •  Нетрадиційна та народна медицина в паліативній допомозі

  • Матеріали ІІ  Національного  конгресу з паліативної допомоги в Україні

    -    Законодавчі настанови – Наказ міністерства соціальної політики України         ІІ  «Про затвердження Державного  стандарту паліативного догляду»

 Доторкнулися і проблем психології . І. Я. Губенко розкрив питання профілактики професійного вигорання при наданні паліативної і хоспісної допомоги .

Метою роботи були аналіз ситуації щодо підготовки молодших спеціалістів з медичною освітою, зокрема медичних сестер , до роботи з пацієнтами на термінальній  стадії хвороби та оцінка ризиків розвитку професійного вигорання при наданні паліативної  і  хоспісної допомоги.

Встановлено , що в Україні на даному етапі відсутнє цілісне бачення системи попередження професійного вигорання медичних фахівців та медичних сестер. Своєчасне виявлення і нівелювання у медичного персоналу негативних змін емоційних реакцій у професійній діяльності зменшить імовірність відтоку кваліфікованих фахівців з медицини .

     Також, працівники першого денного хоспісу ( структурний підрозділ паліативного відділення Київської міської лікарні №2)    поділилися практичним досвідом надання паліативної і хоспісної допомоги. Денний хоспіс , як нова модель  мультипрофесійного надання допомоги   важкохворим в Україні є важливою складовою надання допомоги інкурабельним хворим , зокрема тим , які перебувають на амбулаторному лікуванні. Така організаційна форма дозволяє уникнути непотрібної госпіталізації та зменшити навантаження на стаціонарні заклади.  Медико-психологічна допомога та духовна допомога паліативним пацієнтам , що проводиться мультидисциплінарною  командою професіоналів та включає спілкування в колі осіб, об’єднаних спільними проблемами, сприяє уникненню ізольованості хворих, відновленню довіри, знімає психологічне навантаження на близьких, що в свою чергу сприяє підтриманню максимально можливої якості життя усієї родини .

Останніми роками для поліпшення фізичного психічного стану невиліковних хворих , що перебувають у хоспісах , залучаються різноманітні альтернативні методи терапевтичного впливу . Для усунення страху , тривожності,  дратівливості та інших порушень емоційного фону успішно використовуються , зокрема, музика, світло, арттерапія , аромотерапія .

 

Тож з нетерпінням чекаємо наступних номерів журналу.

 

Психолог хоспісу Г.Бірук .

 

Переглядів: 578 | Додав: Admin | Теги: допис, Журнал, аромотерапия, Губський, денний хоспіс | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Друзі сайту