Дубенський хоспіс
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього : 1
Гостей: 1
Користувачів 0

10:47
Нардепи пропонують запровадити бюджетно-страхову модель фінансування охорони здоров’я

 

Група народних депутатів 4 жовтня зареєструвала в Парламенті законопроект «Про фінансування охорони здоров’я та загальнообов’язкове медичне страхування в Україні» (№9163). Документом пропонується впровадження програми державних гарантій медичного обслуговування, згідно з якою медичні послуги, лікарські засоби, а також вироби медичного призначення надаватимуться в межах двох програм:

  1. базової програми державного медичного забезпечення ;
  2. програми загальнообов’язкового медичного страхування (далі — ЗОМС).

 

Також у законопроекті пропонується розділити надання послуг у сфері охорони здоров’я на три рівні:

  1. життєзабезпечувальний (екстрена, ургентна, швидка медична допомога, лікування невідкладних станів, що загрожують життю пацієнта);
  2. здоров’язберігальний (надання послуг, спрямованих на збереження здоров’я пацієнта, лікування травм і захворювань, що загрожують здоров’ю або працездатності людини);
  3. додаткового попиту.

 

Базова програма державного медичного забезпечення гарантує безоплатне надання медичних послуг у державних і комунальних закладах за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів. Фінансування програми встановлюється на рівні не нижче, ніж 3,5% від запланованого показника ВВП. У рамках цієї моделі забезпечується надання послуг життєзабезпечувального рівня (екстрена медична допомога, соціальний рівень паліативної, державні та місцеві програми типу СНІД/туберкульоз, інші невідкладні загальнодержавні заходи).

 

Програма ЗОМС передбачає покриття витрат на лікування, діагностику, профілактику, реабілітацію, забезпечення медичними препаратами внаслідок хвороби чи нещасного випадку за рахунок коштів страхових фондів. Застрахованими особами, відповідно до положень законопроекту, є всі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території країни. Страхові внески за пацієнтів, що працюють, сплачують роботодавці та інші прирівняні до них особи. За непрацюючих пацієнтів страхові внески роблять органи місцевого самоврядування. Також планується, що в межах програми ЗОМС фінансуватиметься надання вторинної та третинної медичної допомоги і частково первинної.

 

Розподіл джерел фінансування системи охорони здоров’я за переконанням авторів законопроекту має бути таким:

 

  • -частка коштів державного бюд­жету та коштів фондів соціального страхування — близько 30%;
  • -частка коштів місцевих бюджетів — до 10%;
  • -позабюджетні кошти загаль­нообов’язкового медичного страхування — 50-60%;
  • -приватні кошти громадян (кошти добровільного медичного страхування, благодійних фондів та міжнародної допомоги) — майже 15%.

У пояснювальній записці вказано: прийняття цього законопроекту дасть змогу створити кардинально новий механізм функціонування медицини — бюджетно-страхову модель фінансування охорони здоров’я в Україні. Це сприятиме впровадженню багатоканальності фінансування медичної сфери, що зменшить навантаження як на пацієнтів, так і на державний бюджет.

 



 


 

За матеріалами офіційного веб-сайту Верховної Ради України та ІА «Інтерфакс-Україна»

З сайту "Ваше здоров'я"

 

Переглядів: 306 | Додав: Admin | Теги: реформи, страхова медицина, модель медицини, ВР, нардепи, нардеп, Верховна Рада | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Друзі сайту