Дубенський хоспіс
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього : 1
Гостей: 1
Користувачів 0

12:18
До дня медичної сестри 12 травня 2018 року !

День медичної сестри, який щороку відзначають в Україні 12 травня — це своєрідна подяка медичним сестрам за щоденну роботу та визнання важливості медсестринського фаху на державному рівні.

Сестра… Сестричка… Не існує у світі більше професії, назва якої була б такою рідною та теплою. Саме на тендітні плечі медичних сестер лягає уся турбота про пацієнта під час хвороби. Ще М. І. Пирогов, роздумуючи над співпрацею лікаря та сестри милосердя, зазначив: медична сестра повинна виконувати усі наукові та технічні приписи лікаря швидко, точно та відразу; лікар, особливо молодий, повинен використовувати досвід медсестри, оскільки вона більший проміжок часу контактує з хворим, а тому краще вивчає особистість пацієнта.

День медсестри заведено відзначати щорічно 12 травня – у день народження видатної англійки Флоренс Найтінгейл, яка організувала перші у світі бригади сестер милосердя.


Історія свята "Всесвітній день медичних сестер" Флоренс Найтінгейл — «леді з лампою», як її лагідно називали поранені англійські солдати. Народившись у багатій та знатній родині, вона обрала шлях служіння хворим. Вивчивши основи догляду за хворими у школі дияконе у Німеччині, вона почала працювати сестрою милосердя у лондонській клініці. З початком Кримської війни Флоренс Найтінгейл, разом із 38 однодумцями, працювала у найбільшому військовому польовому шпиталі, де доглядала за пораненими англійськими солдатами. Саме їй прийшло на думку: виварювати бинти, щоби повторно їх використовувати уже чистими; прибирати в палатах; мити поранених; поповнити їх раціон харчування поживними та корисними стравами. Ці зусилля не минули марно. Уже скоро смертність у шпиталі знизилась майже у 20 разів.


За часів Кримської війни почала швидко розвиватись і медсестринська служба в Україні. Активно сприяв тому видатний хірург М.І. Пирогов. Він особисто та його колеги-хірурги, навчали дівчат та жінок основам догляду за пораненими. Ним же було поділено усіх медсестер на категорії, залежно від того, яку роботу вони виконували: сестри-аптекарки; сестри-господині; сестри-перев’язувальні. Першою медсестрою в Україні вважають Дагпу Севастопольську. Прізвище цієї жінки історія не зберегла. Відомо про неї лише те, що вона надавала медичну допомогу пораненим бійцям у Севастополі, за що і отримала своє друге прізвище.


Дата святкування дня медичних сестер День медичних сестер відзначають з часу створення міжнародної ради медичних сестер (International Council of Nurses) – професійної громадської організації, до складу якої увійшли об’єднання сестер милосердя з 141 країни світу. Саме ця організація ухвалила рішення відзначати професійне свято медичних сестер в день народження Флоренс Найтінгейл, жінки, котра за часів Кримської війни організувала службу сестер милосердя. Відтоді саме 12 травня в усьому світі вшановують представників цієї професії.


І хоча фактично це свято подолало свій 150-річний ювілей, офіційно відзначають свято з сімдесятих років минулого століття. День медичної сестри в 2018 році припадає на суботу. До цієї дати міжнародна рада медсестер випускає різноманітні інформаційні матеріали, розробляє тематику та гасло святкування. В різні роки з нагоди цього свята рада піднімала питання кадрового забезпечення лікарень середнім медичним персоналом, проблематику поширення фальсифікованих ліків, питання широкого запровадження сучасних технологій в сестринській практиці.


Медсестринство в Україні виникло з приходом християнства. За часів княгині Ольги була заснована перша лікарня, де жінки виконували функцію догляду за хворими. Згадує про цю подію літописець Нестор у своїй праці «Житіє Феодосія Печерського». Першими у Європі медсестрами стали жінки-монахині. Проте спочатку вони допомагали хворим таємно, без благословення настоятелів церкви. Пов’язане це з тим, що за церковними канонами монахиням не дозволялось мати доступ до людського тіла. Лише в 1617 році за благословенням св. Вікентія де Поля була організована спільнота Дочок Милосердя.


Перший нормативний документ, яким мали керуватись медсестри, написав М.І. Пирогов в жовтні 1855 року в м. Севастополь. Він мав назву «Правила для сестёр Крестовоздвиженсой общины». Найбільша чисельність медичних сестер у Фінляндії – на 100 тис. населення припадає 2162 медсестри. Найнижча чисельність медичних сестер на Гаїті - на 100 тис. населення припадає 5 сестер милосердя. На сьогодні в Україні працює понад 303 тисячі медичних сестер.





 

З нагоди цього свята висловлюємо найтепліші слова вдячності представникам найгуманнішої у світі професії, тим, хто не жаліючи зусиль і часу приймає на себе важкий тягар людського болю і страждань, оберігає найцінніше, що є у людини — її життя. Адже здоров'я нації є базовою умовою нормального розвитку країни, її благополуччя.

Прийміть побажання міцного здоров'я та Божої ласки Вам, Вашим рідним і близьким. Нехай збудуться всі Ваші задуми, а віра і оптимізм завжди залишаються з Вами!

Низький Вам уклін за Вашу нелегку повсякденну працю !


Джерело: Сайт "Медична справа"



 
Переглядів: 460 | Додав: Admin | Теги: Пірогов, Флоренс Найтінгел, медсестра, День медсестри, Милосердя | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Друзі сайту