Дубенський хоспіс
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього : 1
Гостей: 1
Користувачів 0




Витяг з наказу № 41 від 21.01.2013  МОЗ України

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони здоров'я України 21.01.2013 №41

Зареєстровано
 в Міністерстві юстиції України 7 лютого 2013 р. за №229/22761




ПОРЯДОК

надання паліативної допомоги

 


І. Загальні положення

 

1.1. Цим Порядком установлюється порядок надання паліативної допомоги.

1.2 Паліативна допомога надається закладами охорони здоров'я за умови наявності сертифі­кату державної акредитації закладу охорони здоров'я, ліцензій Міністерства охорони здоров'я на право провадження господарської діяльності: з медичної практики; з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
1.3 Координацію роботи з питань надання паліативної допомоги здійснюють в межах ком­петенції Міністерство охорони здоров'я України (далі - МОЗ України), Міністерство охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управління (головні управління) охорони здоров'я облас­них, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (далі - управління (головні управління) охорони здоров'я).
1.4. У цьому Порядку основні терміни та поняття вживаються в такому значенні:

 

  • загальна паліативна допомога паліативна допомога, яка надається паліативному пацієнту від моменту встановлення діагнозу невиліковного прогресуючого захворювання медичними пра­цівниками відповідно до їх спеціалізації;
 
  • паліативна допомога вид медичної допомоги, який дозволяє покращити якість життя па­ліативного пацієнта та допомогти членам його родини шляхом запобігання та полегшення страж­дань невиліковно хворої людини;
 
  • паліативне лікування складова частина паліативної допомоги, яка включає надання адек­ватного ефективного знеболення, медикаментозної терапії, медико-психологічної реабілітації, хі­рургічних та інших методів лікування, догляду;
 
  • паліативний пацієнт пацієнт усіх вікових груп, хвороба якого не піддається лікуванню, спрямованому на одужання (далі - Пацієнт);
 
  • спеціалізована паліативна допомога паліативна допомога, яка надається Пацієнту зі склад­ними потребами, які не можуть бути адекватно вирішені на первинному рівні надання медичної допомоги.

 


II. Завдання паліативної допомоги

 

2.1. Основним завданням паліативної допомоги є забезпечення максимально можливої якості життя Пацієнту і членам його родини шляхом вирішення фізичних, психологічних та духовних проблем, які мають місце у Пацієнта.
2.2. Основні складові паліативної допомоги: попередження та лікування хронічного больово­го синдрому; симптоматична терапія, догляд, психологічна і духовна підтримка Пацієнта та його родини.
2.3. Надання паліативної допомоги ґрунтується на принципах доступності, високої якості, безперервності та наступності з урахуванням етичного і гуманного ставлення до Пацієнта та чле­нів його родини.
2.4. Паліативна допомога передбачає моніторинг стану Пацієнта та застосування необхідних високоспеціалізованих діагностичних і лікувальних методів при зміні статусу Пацієнта.
 


III. Організація надання паліативної допомоги

 
3.1. Паліативна допомога надається безоплатно за направленням закладу охорони здоров'я.

3.2 Форми надання паліативної допомоги в стаціонарних, амбулаторних умовах або вдома визначаються залежно від стану Пацієнта та його родини.

3.3 При наданні паліативної допомоги з метою забезпечення адекватного контролю болю
лі­карі мають право призначати Пацієнту опіоїдні анальгетики та інші препарати, що містять нарко­тичні та психотропні речовини, відповідно до вимог чинного законодавства.


3.4 Статус Пацієнта визначається лікуючим лікарем з моменту встановлення діагнозу невилі­ковного прогресуючого захворювання з прогнозованою тривалістю життя.


3.5. Підстави для госпіталізації Пацієнта:


3.5.1 визначений статус Пацієнта;
3.5.2 відсутність можливості здійснення паліативної допомоги вдома.

3.6.  Рішення про госпіталізацію приймає лікуючий лікар за умови інформованої згоди Пацієн­та або його законних представників.



3.7. Підстави для виписки Пацієнта із закладу охорони здоров'я:

- наявність показань для надання спеціалізованої медичної допомоги в іншому закладі охоро­ни здоров'я;
- наявність можливості надання паліативної допомоги вдома;
- власне бажання Пацієнта або його законних представників.

3.8. Загальна паліативна допомога надається вдома та в закладах охорони здоров'я, які нада­ють первинну медичну допомогу.

3.9. Спеціалізована паліативна допомога надається мультидисциплінарною командою, до складу якої входять медичні працівники,
які отримали спеціальну підготовку з надання паліатив­ної допомоги, психологи, соціальні працівники, спеціалісти з надання духовної підтримки та інші фахівці за потребою,
а також волонтери, найближчі родичі або законні представники Пацієнта.

3.10. Спеціалізована паліативна допомога надається вдома та в закладах охорони здоров'я вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги.

3.11. Ліжковий фонд закладів охорони здоров'я, що надають паліативну допомогу, та адміні­стративно-територіальна одиниця,
що обслуговується цими закладами, визначаються залежно від потреб населення в паліативній допомозі, медико-соціальних, демографічних, географічних та інших особливостей регіону.

3.12. Паліативна допомога Пацієнту, хворому на туберкульоз та на ВІЛ-інфекцію/СНІД, нада­ється у відповідних спеціалізованих лікувально-профілактичних закладах.

3.13. Статистичні показники летальності не впливають на загальні показники закладу охорони здоров'я.





Директор Департаменту
реформ та розвитку медичної допомоги
М. Хобзей

 
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту