Молоко й м'ясо – два продукти, без яких людина може жити довго та не хворіти.
Аллен Карр, американський бухгалтер, дуже багато курив і любив добре поїсти, і якби він не робив цього, як й мільярди людей на планеті, він ніколи не написав би двох чудових книг.
У 49 років, після тисячі спроб кинути курити, Карр здогадався як це зробити. Так з’явився його знаменитий бестселер «Легкий спосіб кинути курити». У 63 роки роздуми Карра про комплекси своїх зайвих кілограмів лягли в основу наступної книги «Легкий спосіб скинути вагу». Без фізичних зусиль та спеціальних дієт він схуд на 12 кг. за півроку. Як він це зробив? Просто поставив собі питання: чи насправді те, що ми їмо, потрібне людині?
Наприклад, писав Карр, чому дикі тварини ніколи не мають ожиріння, розладів шлунка, діабету, інфарктів та інсультів? «Та тому, що ми їмо надто багато некорисної їжі, яка не втамовує голоду. М'ясо, молоко, шоколад та інші екзотичні десерти вас не люблять! Навпаки, убивають вас! Очевидно – усі наші хвороби від неправильного харчування».
Аллен Карр пише, що молока нам, людям, не можна вживати після трирічного віку, бо ренін і лактоза - ензими, необхідні для його розщеплення, у людському організмі вже відсутні. Зате в молоці є казеїн, якого в 300 разів більше, аніж у материнському молоці, він збивається у шлунку в грудки і погано перетравлюється. У цьому – одна з причин різних хвороб.
Фітотерапевт В. Толкач згодний з Карром. Коли б людина правильно харчувалася, вона б не хворіла і не мала надваги. А молоко можна вживати жінкам, правда, доти, доки вони здатні годувати груддю, себто народжувати дітей. Чоловікам після 20 років чисте молоко споживати не треба, бо в них немає такого гормону, як лактин, і воно в них не засвоюється, а йде тільки на шкоду здоров’ю – викликає метеоризм, бродіння, захворювання печінки, гастрити, ентероколіти. Зате кисломолочні продукти - кисляк, кефір зі справжнього молока – корисні.
Аллен Карр ворогом людського організму номер два називає м'ясо. Він каже, що воно виводиться з організму з великими затратами енергії, як мінімум , за 40-70 годин, тоді як овочі-фрукти-злаки-бобові – максимум за 4 години.
В.Толкач коментує, що українці можуть обходитися без м’яса – нам це наш клімат дозволяє. Хіба колись наші пращури щодня їли м'ясо? Та ще коли й картоплі не було ( котру, можна їсти не довше як два-три місяці, бо потім вона накопичує токсини, шкідливі для організму), ми насичувалися бобовими, горіхами, кашами, садили пастернак, топінамбур, сочевицю. Пастернак містить понад 70 мікроелементів – більше, аніж картопля, і цілий рік зберігає їх корисними. Та нажаль про нього забули, так само як і про топінамбур ( згадують, коли виявили діабет). А він стабілізує водно-сольовий обмін, і людина не гладшає, коли його їсть. А ще виводить усі шлаки, нормалізує обмінні процеси в організмі. Ви можете мені дорікнути : от горяни живуть довго, а м'ясо їдять. Але яке? Баранину. Вона , хоч і жирна, швидко виходить з організму, як і куряче м'ясо, - за 4-6 годин. А важке м'ясо – це яловичина, у ньому багато пуринів, від чого камені в жовчному та нирках. Це призводить і до подагри і поліартритів, артритів, артрозів та ще цілого «букету» хвороб. Свинина для людини загалом не бажана. У м’ясі качки-гуски як і в яловичині багато сечової кислоти, а це призводить до порушень водно-сольового балансу організму. Печінка це м'ясо повноцінно не здатна засвоїти, тому розвиваються гепатоз і гепатит. Індик – м'ясо, що найкраще засвоюється, легко виводиться і містить такі речовини, які дуже позитивно впливають на організм, а негативу не дають ніякого. От і вибирайте.
Їсти раз на три дні – це нормально.
Аллен Карр так і пише: їжте тоді, коли ви цього хочете, а не тому, що, наприклад, «уже обід, пора перекусити». Лікар-рефлексотерапевт, автор методики циклічного голодування О.Ворошилов наголошує – їж, коли справді голодний – це коли рівень цукру в крові падає нижче від критичного рівня. А таке стається з людиною у середині третього дня повної відсутності їжі, повного голодування. Виходить, нам достатньо дворазового харчування на… тиждень! Але. Нас привчили до регулярного харчування. І далі процес став автономним – викид шлункового соку в шлунок відбувається незалежно від потреби організму в їжі. Тобто ми їмо не кожні дні, а кожні дві-три години. Тому я рекомендую харчові паузи. Зрозуміло, не між сніданком і обідом. Як бачите, без їжі організм людини може працювати і три дні, і десять, і два місяці. Ми всі заряджені запасною енергією на кілька днів, а дехто й місяців, і якщо ми опануємо цю харчову паузу, то можемо харчуватися і раз на день, і двічі на день, при тім прекрасно почуваючись і зберігаючи здоров’я. Періодичне голодування здатне суттєво продовжити тривалість життя. Гени, які забезпечують вчасне старіння і смерть, при голодуванні «завмирають». При цьому організм, якого позбавили харчів, «їсть» те, що має, - жир, необов’язкові тканини, старі та хворі клітини. А потім «наїдає» не тільки вагу, але й нові молоді клітини. Періодичне голодування здатне збільшити життя людини на 20-30 років, «зупинити» роботу одних генів, що викликають хвороби, та збільшити активність інших, котрі відповідають за красу, здоров’я, довголіття, скидати по 7 кілограм ваги за тиждень, та виліковувати невиліковні хвороби старіння – гіпертонію, цукровий діабет 2-го типу, алергію, астму, депресію, неврози, непліддя.
Гіппократ стверджував, що людина народжується здоровою і має прожити 150 років. Всесвітня організація охорони здоров’я визнає, що наше здоров’я на 90% залежить від їжі. То коли правильне харчування така сила, чому ж людині не задуматися над тим, що і як вона їсть? Будьте здорові!!!
Автор : Надія Костюк
За матеріалами газети «Добрий лікар»
№17 (114) 7.08.2014 ст. 6-8
|