Дубенський хоспіс
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Терапія [0]
Догляд [8]
В цьому розділі розміщені статті взяті з різних джерел. Наприклад з інтернету , журналів , газет тощо . Обов'язкове посилання на автора та джерело.
Інфекційні хвороби [2]
Волонтерство [3]
Нормативна база [0]
Нормативна база з відкритих джерел інтернету ( сайти, блоги, журнали )
Психологія [1]
Статті інших авторів , що суть яких можна використати для себе та для колективу
Статистика

Онлайн всього : 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Чи варто боротися з симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції ( ГРВІ)

 

   Щорічно ГРЗ хворіє більше 25% населення планети, у всіх регіонах і кліматичних зонах.

 

Захворювання може протікати з різним ступенем тяжкості, з розвитком ускладнень або без них, мати тенденцію до рецидивів і т.д. «Сценарій» залежить від безлічі факторів, у тому числі від грамотності тактики лікаря, відповідальності пацієнта, своєчасності звернення, умов лікування та життя хворого, стану його імунної системи і наявності супутньої патології, віку, і т.д.

 

Були часи, коли діагноз ГРЗ вважався фактично синонімом грипу. Але сучасні діагностичні можливості привели до абсолютно чітким висновків: більшість гострих вірусних інфекцій провокує якраз не вірус грипу, а ряд інших збудників. До них відносяться віруси парагрипу, коронавіруси, респіраторно-синцитіальні віруси та ін. Грип же складає всього від 8 до 12% всіх випадків ГРЗ .

 

У деяких країнах світу кількість хворих з діагнозом ГРВІ обчислюється навіть не в тисячах, а в мільйонах чоловік на рік. Ризик ускладнень (аж до летального результату) прямо пропорційно зростає з віком пацієнта і його станом здоров'я. Найчастіше несприятливі результати припадають на пацієнтів похилого віку, а також дітей у віці до двох років (до 85%) .

 

На жаль, на сьогоднішній день не існує засобів для повноцінного захисту людини від ураження вірусами. Питання специфічної профілактики (проти грипу) на сьогоднішній день залишається відкритим через велику кількість причин.

 

Отже, понад дві сотні вірусів можуть стати причиною ГРВІ. Поліморфізм вірусних збудників є причиною неможливості створення вакцини або універсального лікування ГРЗ. Найчастіше (приблизно 60% всіх хворих) хворіють діти, переважно шкільного віку .

 

Чи варто боротися з симптомами ГРВІ, і які препарати показані?

 

Всім відомі основні симптоми гострої вірусної респіраторної інфекції. Сьогодні пацієнти все частіше стикаються з ситуацією, коли один лікар призначає цілий перелік препаратів та рекомендацій, а інший - обходиться скромними порадами і одним-двома призначеннями. Хто з них має рацію, і на чиєму боці об'єктивність?

 

З огляду на, що більше 95% всіх ГРЗ мають вірусну етіологію, прийом противірусних лікарських засобів бачиться найбільш коректним. Більшість з них впливає на широкий спектр вірусів, тому доцільно призначати противірусні препарати навіть без лабораторного підтвердження природи захворювання . Противірусні препарати повинні призначатися на ранніх етапах розвитку захворювання, що не завжди можливо з огляду на те що пацієнти, не завжди кажуть що вони хворі .

 

Проте, інтоксикація, нежить, кашель дуже швидко виснажують пацієнта навіть за нетривалий час. В цьому випадку, в першу чергу, показано рясне пиття (2,5-3 л, скільки в змозі випити хворий), часті провітрювання приміщення, в якому він знаходиться, вологе прибирання. Симптоматичне лікування має призначатися, виходячи з кожної індивідуальної ситуації (судинозвужувальні краплі в ніс, полоскання для горла, жарознижуючі і т.д.).

 

Варто зазначити, що більш важко ГРВІ протікає у хворих з передбачуваною або доведеною імунною недостатністю. Причини цього можуть бути різні, але в нашій ситуації має значення тільки те, що від адекватності імунної захисту залежить важкість перебігу, ризик розвитку ускладнень і прогноз захворювання.

 

Надійним помічником в боротьбі з вірусом стали ліки , що мають противірусну дію в поєднанні з імуномодулюючою.

 

Одним з представників даної категорії є Гропринозин.

Синтетичний аналог інозину має пряму противірусну дію, пригнічуючи синтез і-РНК. Також він стимулює природну імунну відповідь за рахунок активації синтезу цитокінів та підвищуючи активність макрофагів.

  

 

Показаннями до призначення Гропринозину є:

 

вірусні інфекції, викликані вірусом простого герпесу 1 і 2 типу, вірусом вітряної віспи, цитомегаловірусом, вірусом Епштейна-Барра, вірусом кору, вірусом паротиту, в тому числі у хворих з імунодефіцитними станами;

вірусні респіраторні інфекції;

папіломавірусна інфекції шкіри і слизових оболонок;

гострий вірусний енцефаліт (у складі комплексної терапії);

вірусні гепатити (у складі комплексної терапії);

підгострий склерозуючий паненцефаліт (у складі комплексної терапії).

Гропринозин стимулює синтез інтерферонів, тим самим підвищуючи ефективність боротьби з вірусом. Раннє призначення підвищує ймовірність успішного лікування. Дітям від 1 року до 12 років показана дозування 50 мг / кг. Дітям, маса тіла яких становить від 10кг до 20 кг - 1 таблетка на 10 кг. Дорослим і дітям від 12 років застосовується дозування 50 мг / кг маси тіла, в 3-4 прийоми. Якщо мова йде про захворювання з короткочасним перебігом, курс лікування становить від 5 до 14 днів. Залежно від особливостей перебігу захворювання та стану хворого курс лікування може бути продовжений.

 

Етіотропного лікування ГРЗ на сьогоднішній день немає. Симптоматичне лікування є досить умовним, так як передбачає швидше «творчий підхід», ніж чітку схему. Проте, полегшити стан хворого - завдання кожного лікаря, як і подбати про якісну захисту організму від частих, повторних гострих респіраторних вірусних інфекцій. Сьогодні вирішити цю задачу допомагають якісні противірусні засоби з імуномодулюючою ефектом, які показують високу ефективність і хорошу переносимість.
 



Джерело: https://medprosvita.com.ua/stoit-li-borotsya-s-simptomami-orvi/?mpn=1
Категорія: Інфекційні хвороби | Додав: Admin (13.03.2018)
Переглядів: 384 | Теги: ГРИП, ГРІ, прстуда, гропринозин, ГРВІ, вірус | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту