Дубенський хоспіс
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього : 1
Гостей: 1
Користувачів 0

16:39
Корінь імбиру - "універсальні ліки"

Протягом століть медицина шукала цілющі речовини в природі. Саліцилова кислота (сировина для аспірину) видобувається з листя верби. Дигоксин (засіб, що давно і широко використо-вується в кардіології) отримують з листя наперстянки. Кора хінного дерева є сировиною для виробництва антималярійного засобу хініну; азіатський мак входить до складу найсильнішого знеболюючого - морфіну. Корінь імбиру давно використовується в східній медицині при лікуванні порушень опорно-рухового апарату, в тому числі ревматизму і остеоартриту.

Імбир, корінь імбиру - відмінний протизапальний засіб, сприяє схудненню

 Імбир вже більше 2000 років відомий як пряність, ліки і лікувальний засіб. Перші згадки про нього містяться в старокитайських трактатах, зокрема, в роботах Конфуція. На санскриті імбир називають "вішвабхесадж", що означає "універсальні ліки". Гострий на смак, корінь імбиру відноситься до розряду "гарячих спецій", що збуджують апетит і поліпшують кровопостачання.

 Ще імбир - прекрасний болезаспокійливий і протизапальний засіб. Згідно з достовірними історичними довідками, корінь імбиру широко використовувався стародавніми греками і жителями Римської імперії, які закуповували цю пряність у арабських купців, що тримали походження імбиру в таємниці.

 В даний час найбільшими виробниками імбиру є Індія (50% всього світового виробництва), Ямайка і Китай. Серед покупців імбиру найактивнішими є арабські країни, Англія і США. У Індії імбир входить до п'ятірки найпопулярніших експортних прянощів, які поставляються в понад 50 країн світу.

 Дія кореня імбиру подібна до дії цибулі та часнику, але більш ефективна. Головне лікарське призначення імбиру - стимулювати процес перетравлення їжі, нейтралізувати харчові токсини. У холодну пору року вживання кореня імбиру сприяє тепловому балансу організму, він використовується як потогінний засіб, зменшує кашель.

 Пряний, терпкий аромат імбиру обумовлений ефірною олією, що міститься в ньому (1,2-3%), а його пекучий смак залежить від наявності фенолоподібноі речовини гінгерола. Імбир (zingiber officinale), як і інші лікарські рослини, містить дуже складну суміш фармакологічно активних компонентів, серед них гінгероли, бета-каротин, капсаїцин, кофеїнова кислота, куркумін. Крім цього, корінь імбиру містить у собі всі незамінні амінокислоти, включаючи триптофан, треонін, лейцин, метіонін, фенілаланін, валін та ін.

 Імбир багатий солями магнію, кальцію і фосфору, а також вітамінами С, В1, В2 і А. Крім цього в імбирі міститься залізо, цинк, калій та натрій. Імбир зазначений у фармакопеях Великобританії, Японії, Швейцарії, Австрії, Китаю, Єгипту, використовується в африканській, азіатській медицині.

 У 100 грамах меленого кореня імбиру міститься:

 Поживні речовини (г)                

Білки - 9,2

Жири - 5,9

Вуглеводи - 70,9

Клітковина - 5,9

 Мінеральні речовини (мг)

 Кальцій - 116

Залізо - 11,52

Магній - 184

Фосфор - 148

Калій - 1,34

Натрій - 32

Цинк - 4,73

Вітаміни (мг)

С - 12

В1 - 0,046

В2 - 0,19

Ніацин - 5,2

А - 0,015

Чим же корисний корінь імбиру?

Імбир належить до речовин рослинного походження, що мають збудливу дію і стимулюють процеси обміну речовин. Його можна застосовувати при проблемах з травленням, судомах, блювоті, нудоті і "морської хвороби". Корінь імбиру з успіхом використовується при запаленні й атонії кишківника. Він також зменшує спазми і нудоту при менструації.

 Корінь імбиру добре діє при застуді, грипі, кашлі, астмі. Імбир перешкоджає злипанню тромбоцитів, чим знижує ризик виникнення інфаркту. Може використовуватися при запальних процесах з метою зниження температури, а також для профілактики і лікування мігрені.

 Імбир здатний творити буквально дива, і може використовуватися мало не при будь-яких захворюваннях. Наприклад, імбир здатний усувати підвищену стомлюваність, млявість і апатію, що так важливо в наш час. Допомагає він і при болях у суглобах, допомагає відновити сили після хвороб та операцій. У домашніх умовах корінь імбиру можна вживати при болях у м'язах, артриті, набряках і розтягненнях.

 В одній з провінцій Південної Кореї Кенгвон-До експерти ВООЗ зареєстрували рекордно низький рівень захворювання артритом. Доросле населення села Ченгхонх (6 тисяч чоловік) активно працює, кожен день обробляючи землю, вирощуючи рис. Але на відміну від жителів сусідніх сіл, люди у Ченгхонху практично не страждають захворюваннями суглобів.

 Зацікавившись цим феноменом, учені провели скринінгові дослідження, що включають оцінку стану навколишнього середовища, способу життя, фізичного і психічного здоров'я, імунітету, характеру харчування. Виявилося, єдина відмінність - регулярне вживання жителями Ченгхонху в їжу імбиру. Вони додають корінь імбиру в страви, щоб урізноманітнити прісний смак рису. Кожен житель села з'їдає в середньому від 2 до 8 грамів кореня імбиру на добу. Саме з вживанням в їжу великої кількості цієї рослини вчені пов'язують низький рівень захворювань артритом.

 Нещодавно американські медики провели клінічні дослідження першого препарату для лікування артриту на основі імбиру і отримали багатообіцяючі результати. Артрит - одне з найпоширеніших захворювань на Землі. За даними часопису "Newsweek", ця недуга мучить 21 млн американців.

 В Україні, згідно з даними МОЗ, близько 40% людей похилого віку страждають на остеоартроз, 25% з них не здатні виконувати навіть саму звичайну домашню роботу. Новий біокомплекс допомагає при лікуванні артриту і, за висновком фахівців, не має побічних дій, властивих нестероїдним протизапальним засобам, а за ефективністю не поступається їм.

 Імбир ефективно знімає нудоту і блювоту під час вагітності, навіть у таких складних випадках, як гіперемезис вагітних. При цьому він не справляє негативного впливу на плід. Наприклад, від нудоти допоможе чай з одного або двох шматочків (розміром 2,5-5 см або вагою 60-90 гр.) свіжого кореня імбиру на 250 гр. води. Імбир насичений активними речовинами і досить малої кількості, щоб проявився позитивний ефект.

 Підвищений інтерес до імбиру останнім часом викликаний також його застосуванням в якості натурального засобу, що сприяє схудненню. Це пов'язано з тим, що імбир покращує потік крові, що сприяє спалюванню жирової клітковини. Корінь імбиру створює також термогенетичний ефект, тобто, збільшує вироблення тепла і прискорює клітинний обмін. Це його властивість, зокрема, використовується в сучасних термогенетичних препаратах для схуднення, таких, як Slim Formula.

 Імбир аптечний (так офіційно називається ця пряність) - не єдиний представник сімейства імбирних, яке нараховує 47 родів і близько 1000 видів. Багато з цих видів також мають видатні цілющі властивості.

 Сам імбир - виключно городня рослина, а от його найближчий родич куркума, або інакше "жовтий імбир" - зустрічається і в дикому вигляді. Куркума теж має протиартритну дію і використовується в препаратах для схуднення.

 Імбир, куркума і багато інших прянощів мають, поряд з кулінарної цінністю, високий лікувальний ефект, завдяки вмісту в них ефірних масел і багатому спектру флавоноїдів, які надають багатьом з них яскраві насичені кольори і одночасно є сильними антиоксидантами.

 Так, імбир знищує злоякісні клітини при раку яєчників, а речовина, що забезпечує гострий смак пекучого перцю, здатна привести до скорочення числа ракових пухлин підшлункової залози, як вважають автори двох робіт, нещодавно представлених на конференції Американської асоціації з дослідження раку.

 Корінь імбиру має цілющу дію для людей з будь-якою групою крові. Його не можна приймати вагітним жінкам, у яких був викидень.


 


За матеріалами сайту      
ТЦ "Планета
Здоров'я"


Олександр Єзовіт, http://www.bad.if.ua/articles/ginger.shtml

Переглядів: 1540 | Додав: Admin | Теги: имбирь, імбир, корень, корінь | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Лютий 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Архів записів
Друзі сайту